Date
Czwartek 27 Cze 2019

Stworzone w 2018 roku New Europe Warsaw Sessions to zamknięte, ekskluzywne spotkania pomiędzy obiecującymi reżyserami z Polski i ze świata, a najważniejszymi przedstawicielami światowej branży filmowej. 

Wydarzenie kładzie szczególny nacisk na twórców mogących wykonać w najbliższych latach krok w kierunku realizacji filmu anglojęzycznego o dużym potencjale dystrybucyjnym. Podczas warsztatów reżyserzy mają możliwość intensywnej pracy i uczenia się od doświadczonych profesjonalistów ze światowej branży. Uczestnicy spędzają razem cztery dni w obiekcie pod Warszawą i biorą udział w serii rozmów, wykładów i dyskusji na temat działania światowej branży filmowej i kierowania swoją karierą, a także mogą nawiązać znajomości i współpracę z potencjalnymi partnerami.

Organizatorzy wydarzenia postanowili w tym roku wyjść naprzeciw przedstawicielom polskiej branży filmowej i przygotowali dzień otwarty Warsaw Sessions. 

We współpracy z zaproszonymi na wydarzenie ekspertami z branży filmowej przygotowali anglojęzyczny panel dyskusyjny pt. How to promote European Cinema? (with special focus on the film Border by Ali Abbasi) Na to pytanie odpowiedzą międzynarodowi eksperci: - Ayo Kepher-Maat (USA; NEON – Amerykańska dystrybutorka filmu Border),  Michael Arnon (Niemcy; Wolf PR – odpowiedzialny za międzynarodowy PR filmu), a spotkanie  moderował będzie Mike Goodridge (UK; dyrektor MFF w Macao i były szef Protagonist Pictures i redaktor naczelny Screen International). 

Tego samego dnia  w kinie Amondo odbędzie się pokaz filmu Granica reż. Ali Abbasi połączona z wprowadzeniem przez współscenarzystkę filmu  Isabellę Eklof.

Panel dyskusyjny odbędzie się w kinie u-jazdowski (Jazdów 2, 00-467 Warszawa) w czwartek  27 czerwca w godzinach 12:00 – 14:00 – WSTĘP WOLNY – spotkanie odbywa się w języku angielskim.

Pokaz filmu odbędzie się w Kinie Amondo (Żurawia 20, 00-515 Warszawa) o godzinie 17:00 – bilety do nabycia w kasie kina. 

Organizatorem wydarzenia jest wiodący europejski agent sprzedaży, polska firma New Europe Film Sales, stojąca za międzynarodowymi sukcesami takich filmów jak Barany. Islandzka opowieść (reż. Grimur Hakonarsson), Lato 1993 (reż. Carla Simon), Zjednoczone Stany Miłości (reż. Tomasz Wasilewski), czy Ostatnia rodzina (reż. Jan P. Matuszyński).

Partnerami instytucjonalnymi New Europe Warsaw Sessions są Polski Instytut Sztuki Filmowej, Instytut Adama Mickiewicza, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Duński Instytut Filmowy, British Council i Instytut Francuski a partnerami prywatnymi Chimney Poland, Film Produkcja, Platige Image, Gigant Films, NEM Corp. i Dreamsound.