Tytułowi bohaterowie dramatu Szekspira „Romeo i Julia”, kochankowie wszechczasów pochodzący ze zwaśnionych rodzin, uciekają z domu i ... kupują tani lot na Majorkę, gdzie zaszywają się na całe lato, a fotki z wakacji wrzucają na Instagrama! Coś się nie zgadza? Czy losy Romeo i Julii mogły potoczyć się inaczej? Czy w dzisiejszych czasach taka historia mogłaby się wydarzyć?
ZAPRASZAMY KLASY GIMNAZJALNE I LICEALNE Z CAŁEJ POLSKI DO UDZIAŁU W KONKURSIE WSPÓŁCZEŚNI ROMEO I JULIA I OPOWIEDZENIA NA NOWO HISTORII ICH MIŁOŚCI.
Zadanie konkursowe polega na uwspółcześnieniu historii tytułowych bohaterów dramatu Romeo i Julia i opracowaniu alternatywnego zakończenia przy pomocy kart z grafikami przedstawiającymi wybrane fragmenty sztuki. Uczestnicy mogą układać karty w dowolnej kolejności, kreatywnie wklejać postacie bohaterów dramatu, dorysowywać własne elementy i dopisywać autorskie dialogi odzwierciedlające ich własne doświadczenia.
Finalne dzieło będące wynikiem pracy w grupie należy sfotografować i przesłać do British Council razem z formularzem zgłoszeniowym od 14 lutego do 31 marca 2016 r.
Partnerem konkursu jest Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON.
NAGRODY
Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum. Grupy szkolne, które zwyciężą w konkursie, otrzymają zaproszenie na całodniowe warsztaty językowo-kulturowe „Brit Up” prowadzone po angielsku przez ekspertów British Council. Warsztaty są dla uczniów niepowtarzalną okazją do aktywnego kontaktu z żywym językiem angielskim oraz do sprawdzenia ich obecnego poziomu językowego z wykorzystaniem komputerowego testu Aptis for Teens. Wyróznione grupy otrzymają testy maturalne i gimnazjalne z języka polskiego od Wydawnictwa Operon.