Date
Czwartek 24 Paź 2019 do Sobota 26 Paź 2019

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na pierwszą część konferencji „Nigdy Więcej” zatytułowaną „Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” i szczyt „Internacjonalizm po końcu globalizacji”. Odegra on podwójną rolę — konferencji i sesji plenarnej.

Celem konferencji jest postawienie pytań o prawomocność i użyteczność poszukiwania historycznych analogii dla współczesnej fali przemocy i groźnych fantazji o segregacji społeczeństw oraz stygmatyzacji grup uznanych za inne. Czy historia dała nam lekcję, która pomoże przezwyciężyć kryzys wspólnotowego myślenia? Czy z tradycji antyfaszystowskiej, pomimo wszystkich jej deficytów, możemy się tego nauczyć? 

Konferencja i sesja plenarna będą pretekstem do poszukiwania nowych form artystycznego internacjonalizmu, które byłyby osadzone w szerszych kampaniach społecznych na rzecz sprawiedliwości klimatycznej, demokracji oraz równości ekonomicznej, rasowej i płciowej.

Goście z Wielkiej Brytanii: Keir Milburn (Plan C, University of Leicester), Angela Dimitrakaki (University of Edinborough), Yaiza Hernández (Central Saint Martins), Tomislav Medak (Center for Postdigital Cultures, Coventry University), Marsha Bradfield (Director of Artfield Projects, London).

Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku: 24 października, 11:00, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie: ul. Pańska 3

Internacjonalizm po końcu globalizacji: 25-26 października, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie: ul. Pańska 3