Wtorek 08 Maj 2018


British Council w Polsce maszeruje razem z Ambasadą Brytyjską podczas Parady Równości, promując równe szanse i różnorodność - wartości, które reprezentuje od czasu otwarcia swojej siedziby w Polsce 80 lat temu.

 Prawa człowieka są uniwersalne i dotyczą wszystkich bez wyjątku. Promowanie i ochrona praw lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych (LGBT+) stanowi główną część pracy Wielkiej Brytanii nad prawami człowieka. Skupia się ona na stawianiu czoła przemocy oraz dyskryminacyjnym prawom i praktykom; zapewnianiu pełnego i równościowego cieszenia się prawami człowieka; a także na promocji równości i tolerancji. Osiągane jest to przez współpracę z krajami partnerskimi i poprzez organizacje międzynarodowe.

 Korzystając z zasobów kulturowych Zjednoczonego Królestwa, British Council umożliwia budowanie wzajemnego zaufania i zrozumienia pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami. W 2018 roku British Council świętując 80 lat relacji kulturalnych i współpracy między Wielką Brytanią a Polską, dumnie wspiera Paradę Równości w Warszawie.

 "Głównym celem British Council jest tworzenie dialogu między ludźmi z różnych kultur, budowanie większego zaufania i tolerancji. Koncepcje równości, różnorodności i włączania znajdują się w centrum tej misji - dlatego zwalczanie wszelkich form dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, rasę, niepełnosprawność, pochodzenie etniczne, religię i orientację seksualną jest dla nas niezwykle ważne. Dlatego z dumą wspieramy Paradę Równości.” Simon Gammell, Dyrektor British Council w Polsce

British Council w Polsce został wyróżniony "Tęczową Pszczołą". Według badań przeprowadzonych przez LGBT Business Forum, British Council jest jedyną organizacją na polskim rynku, która wdrożyła politykę antydyskryminacyjną w miejscu pracy w pełnym zakresie. Jury uznało również nasze zaangażowanie w promowanie równych szans w zakresie orientacji seksualnej i tożsamości na zewnętrznych konferencjach.

Więcej informacji na temat równych szans, różnorodności oraz włączania znajduje się na stronie https://www.britishcouncil.pl/o-nas/rowne-szanse-i-roznorodnosc

W ramach Miesiąca Równości British Council, Ambasada Brytyjska oraz Gutek Film zapraszają na specjalny pokaz filmu "Tamte dni, tamte noce", opartego na książce André Acimana o tym samym tytule. Film wyreżyserował Luca Guadagnino na podstawie scenariusza autorstwa Jamesa Ivory'ego („Powrót do Howards End”, „Pokój z widokiem”, „Jefferson w Paryżu”). Akcja toczy się w północnych Włoszech w 1983 roku, a fabuła  koncentruje się na losach siedemnastolatka Elio Perlmana (Timothée Chalamet) i o kilka lat starszego Olivera (Armie Hammer). Film otrzymał Oscara oraz Nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA) w kategorii „Najlepszy scenariusz adaptowany”.

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Równości w dniu 13 czerwca 2018, o godzinie 20:00 w kinie Muranów i jest częścią obchodów 80 rocznicy istnienia British Council w Polsce.

 

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Tworzymy przyjazne, zbudowane na wiedzy porozumienie pomiędzy Wielką Brytanią i innymi krajami. Naszym celem jest wnoszenie pozytywnego wkładu w życie mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz krajów, z którymi współpracujemy. Dlatego zajmujemy się tworzeniem nowych możliwości, budowaniem relacji i zaufania. 

Jesteśmy obecni w ponad 100 krajach na całym świecie prowadzimy działania w obszarze kultury i sztuki, języka angielskiego, edukacji i społeczeństwa obywatelskiego. Co roku współpracujemy bezpośrednio z ponad 20 milionami osób, a poprzez nasze kanały online i programy radiowe i telewizyjne docieramy od ponad 500 milionów osób. British Council powstał w 1934 roku, jest organizacją dobroczynną Zjednoczonego Królestwa z Przywilejem Królewskim (Royal Charter) oraz instytucją publiczną. Większość naszych źródeł finansowych pochodzi z płatnych usług w zakresie języka angielskiego i egzaminów, kontraktów edukacyjnych i rozwojowych oraz współpracy partnerskiej z publicznymi i prywatnymi organizacjami. Osiemnaście procent obrotu stanowi grant rządu brytyjskiego. 

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych i szkołach partnerskich w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, współpracę z ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. Efektywne zarządzanie różnorodnością i promowanie równych szans są dla British Council działaniem priorytetowym.

British Council działa w Polsce od 1938 r. W 2018 r. świętujemy 80 lat relacji kulturalnych i współpracy między Wielką Brytanią a Polską, realizując bogaty program wydarzeń.

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl. Można nas śledzić na tych kanałach: twitter.com/plBritish, www.facebook.com/BritishCouncilPolska i blog.britishcouncil.org.

 

Zobacz również